Styl Marcherry i jej propozycje na stylizacje lakierowanych trzewików

Styl Marcherry i jej propozycje na stylizacje lakierowanych trzewików

Jeśli tak jak my nie lubisz nudy i schematów w modzie, szukasz kreatywnych i niebanalnych połączeń, koniecznie zobacz stylizacje Marty Caban z bloga Marcherry!
30 listopada 2018

Marcherry 

Autorką bloga Marcherry jest Marta Caban, fotomodelka i blogerka modowa z prawie sześcioletnim doświadczeniem. Marta ma wręcz elfią, delikatną, ale niebanalną urodę, jej znakiem rozpoznawczym są wielkie błękitne oczy, długi blond włosy i niezwykle regularne rysy twarzy. 

Jaki jest styl Marty? Przede wszystkim ciekawy, pełny kontrastów i sprzeczności tworzących spójną, harmonijną całość. Marta lubi otaczać swoją eteryczną urodę ubraniami w mocniejszym, rockowym stylu. W jej stylizacjach możemy dostrzec elementy retro połączone z nowoczesnymi, często wręcz sportowymi detalami. Autorka bloga lubi nakrycia głowy, oryginalne okulary i jeszcze ciekawsze torebki. W jej stylizacjach znajdziemy dużo neutralnych barw, przełamanych mocniejszym akcentem kolorystycznym. Stylizacje Marty są kreatywne i zaskakujące,  stworzone w oparciu o jej własny, niekonwencjonalny styl, dzięki czemu stanowią świetne źródło inspiracji.

Syl Marcherry kolaż


W swoich ostatnich zestawieniach Marta postawiła na lakierowane trzewiki Bayla, tworząc za ich pomocą dwie zupełnie różne, późnojesienne stylizacje. Autorem zdjęć jest Mateusz Kłosowski (studio fotokomercja.pl).

 

Stylizacja 1 - Błękitna sielanka z rockowym pazurem

Pierwsza stylizacja Marty to oversizowy płaszcz w niezwykle oryginalnym odcieniu błękitu, połączony z rockowymi elementami: skórzanymi spodniami i masywnymi trzewikami. Stylizację dopełnia czarna torebka z ćwiekami i czapka typu beanie z kryształkami. Marta kontraktując ze sobą ciężki rockowy styl (dół stylizacji), miękki płaszcz i czapkę w stylu dziewczyny z sąsiedztwa, uzyskała świeży, nowoczesny look. Trzewiki Bayla na niewielkim obcasie i obcisłe spodnie w tym samym odcieniu kontrastują z obszernym płaszczem, wysmuklając i wydłużając sylwetkę.

 Stylizacja Marcherry czarne skórzane trzewiki Bayla

Stylizacja Marcherry czarne skórzane trzewiki Bayla

Stylizacja 2 - Zwierzęcy print w stylowym wydaniu

Z czym zwykle kojarzą Wam się zwierzęce wzory? Z typowo miejskimi zestawami, w drapieżnym, nieco wyzywającym stylu? Marta w swojej stylizacji udowadnia, że do tematu animalprint można podejść zupełnie inaczej.
W drugim zestawie pierwsze skrzypce gra spódnica, o modnej długości midi, nieco przed kostkę (dzięki czemu wyeksponowane są buty - czarne skórzane trzewiki Bayla). Okrycie wierzchnie to prosty płaszcz z miękkiego materiału, w ceglastym odcieniu, korespondującym z kolorem na powiekach. Bazę stroju stanowi  czarny sweter z golfem, o lejącej luźnej fakturze. Całość uzupełniona jest elegancką, aksamitną torebką. Stylizacja staje się jeszcze ciekawsza i trójwymiarowa, poprzez zróżnicowanie długości spódnicy i płaszcza. Marta znowu zaskakuje nas kontrastami: miękki obszerny płaszcz i luźny golf, połączony z seksowną, wyrazistą spódnicą i ciężkimi butami, tworzą nieszablonowy, nonszalancki efekt.

 Stylizacja Marcherry czarne skórzane trzewiki Bayla

Stylizacja Marcherry czarne skórzane trzewiki Bayla

Czarne skórzane trzewiki

Buty, które do swoich stylizacji wybrała Marcherry, to zdecydowanie jeden najbardziej uniwersalnych fasonów.
Skórzane, lakierowane trzewiki pasują do codziennych miejskich stylizacji, szlafrokowych i oversiozwych płaszczy, sportowych puchówek, czy przeskalowanych futer. W każdym zestawieniu sprawdzą się dobrze, nadając całości mocniejszego charakteru. Skórzane trzewiki na grubej podeszwie możesz nosić przez większą część roku, od wczesnej jesieni aż po wczesną wiosnę, dlatego naprawdę warto zaopatrzyć się w chociaż jedną parę.  

Czarne skórzane trzewiki Bayla

Czarne skórzane trzewiki Bayla

 

Shop the story